تسمه نقاله

همه چیز درباره پلی کرد

9k=

تسمه پلی کرد در سایز های مختلف و در طول های مختلف تولید و عرضه می شود. در واقع به سبب سادگی اتصال این تسمه ها اغلب بصورت کلاف باز ارائه می شود که اتصال آن به سادگکی به روش حرارتی ممکن است. مهمترین مشخصه مکانیکی و ظاهری تسمه های پلی کرد سطح مقطع گرد آنها می باشد که انعطاف بسیار بالا و در تمامی جهات بصورت یکسان را سبب می شود. بخش عمده ای از متریال بکار گرفته شده در تولید تسمه پلی کرد مربوط به پلیمر PU یا پلی اورتان است. گروه صنعتی شهر تسمه وارد کننده و عرضه کننده سایز ها و برند های مختلف تسمه پلی کرد در ایران می باشد.

 

مشخصات فنی تسمه پلی کرد

تسمه های پلی کرد که به نام بنکورد نیز نامیده می شوند اغلب در انتقال قدرت بکار گرفته می شوند و از نوع تسمه های جوشی هستند که اتصال دو سر پروفیل برش خورده در آنها که با طولی مشخص بریده شده است به سادگی انجام شده، اغلب دارای دوام و طول عمر بالایی هستند. هزینه حفظ و نگهداری تسمه های پلی کرد به سبب نداشتن لبه هایی که سایش بالایی را بوجود می آورند بسیار بالا و مناسب است. تسمه های پلی کرد در واقع در عموم صنایع بالاخص در صنایع شیشه سازی، در صنایع چاپ و بسته بندی و در صنایع کاشی کاری کاربرد دارند. جالب این است که از تسمه های پلی کرد حتی بعنوان تسمه نوار نقاله نیز بصورت موازی در چند ردیف استفاده می شود. تسمه پلی اورتان که از متریالی مشابه O-rings ها ساخته می شود اغلب دارای استحکامی بالاتر از دیگر الاستومتر های پلی اورتان دارد. ترکیبات بکار گرفته شده در تولید برخی از برند های معتبر تسمه پلی کرد در برابر آب، بنزین، گریس و روغن نیز مقاوم بوده و طول عمر مفید خود را حفظ می کند.

تسمه پلی کرد انتقال قدرت Power transmission poly cord belt یکی از کاربری های این تسمه های صنعتی بر روی سیستم های پولی هایی با شیار های متناسب با قطر تسمه پلی کرد می باشد. برش و اتصال حرارتی تسمه پلی کرد در این کاربری برای ایجاد تنش کششی مناسب که مانع از سر خردن تسمه پلی کرد و انتقال قدرت دائمی توسط این تسمه صنعتی می باشد می بایست بصورت دقیقی صورت پذیرد. طول عمر بالا، مقاومت در برابر تنش های حرارتی و سایشی، خاصیت الاستیسیته بالا که مانع از آسیب به تسمه پلی کرد در سیکل های متعدد کاری می شود از دلایل اصلی بکارگیری تسمه پلی کرد در بسیاری از ماشین آلات صنعتی برای انتقال قدرت محسوب می شوند. گروه صنعتی شهر تسمه وارد کننده سایز های مختلف تسمه پلی کرد برای کاربری های صنعتی مختلف می باشد.

987bed polyround belts

IMG 7432

446721603 166534 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *